Tag Assistant – co to jest?

Czym jest Google Tag Assistant?

Google Tag Assistant to rozszerzenie do przeglądarki Chrome, które pozwala zweryfikować kod śledzenia na stronie internetowej. Tag assistant od Google to nie to samo, co Google Tag Manager (GTM). To drugie narzędzie służy do zarządzania tagami na stronie internetowej bez konieczności modyfikacji jej kodu.

Tag Assistant od Google

Źródło

Jak działa Google Tag Assistant?

Po aktywacji rozszerzenia (domyślnie włączony jest stan uśpienia), Tag Assistant skanuje stronę w poszukiwaniu tagów Google i wyświetla raport, który informuje o ich statusie – czy są aktywne, czy występują jakieś błędy itp. Narzędzie udziela także sugestii dotyczących ich poprawy. Na uwagę zasługuje funkcja nagrywania sesji. Nagrania Asystenta Google Tag pozwalają śledzić interakcję użytkownika ze stroną i analizować działanie tagów w czasie rzeczywistym.

Kiedy używać Asystenta Tagów Google?

Tag Assistant ma wiele przydatnych zastosowań:

  • analizowanie ścieżek użytkowników – rejestrator Google Tag Assistant może śledzić interakcje użytkowników na stronie. Dzięki temu dowiesz się, jakie tagi są uruchamiane w trakcie ich wizyty. To cenne wskazówki dotyczące zachowania odwiedzających;
  • śledzenie konwersji – Tag Assistant pozwala sprawdzić, czy tagi śledzące konwersje są prawidłowo zainstalowane;
  • optymalizacja szybkości ładowania – asystent jest w stanie zidentyfikować tagi, które wpływają na wydajność witryny;
  • testowanie i debugowanie – podczas wdrażania tagów na stronie łatwo o błędy. Narzędzie pozwala je jednak szybko wykryć.
Chcesz pozycjonować swoją stronę?
Odezwij się do nas!
Oceń stronę:
0

Powiązane wpisy na blogu

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie to kwestia, która powinna być ważna dla każdego właściciela witryny. Odpowiednia prędkość może zapewnić większy ruch i przychylną ocenę Google’a. Co powinieneś wiedzieć o szybkości strony?

czytaj dalej