Exact Match Domain - co to jest?

Exact Match Domain - definicja

Exact Match Domain (domena EMD) to domena dopasowania ścisłego, czyli zawierająca słowa kluczowe i odpowiadająca na zapytania użytkowników. O ile takie rozwiązanie może przynieść stronie ruch z wejść bezpośrednich, tak efekty dla pozycjonowania mogą okazać się krótkotrwałe.

Przykłady Exact Match Domain

Domena exact match oznacza w praktyce, że użytkownik po wpisaniu do wyszukiwarki konkretnej frazy, np. “fryzjer Opole”, otrzyma na liście wyników m.in. stronę internetową o adresie URL fryzjeropole.pl. Inne domeny EMD to na przykład:

Exact Match Domain - co to jest?

Warto zwrócić uwagę, że taka domena będzie ograniczająca, gdy firma poszerzy działalność lub zmieni swoją ofertę.

Czy korzystanie z domen EMD jest bezpieczne?

W przeszłości domeny EMD pomagały szybko uzyskać lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania. Obecnie taka strategia już nie przynosi takich rezultatów, a sami pracownicy Google’a mówią wprost, że frazy kluczowe w domenie nie wspierają procesu pozycjonowania. Po takie rozwiązanie jednak nadal sięgają niektóre firmy, szczególnie w wyszukiwaniu lokalnym. Tymczasem należy uważać, aby URL ze słowami kluczowymi nie został uznany za spam i nie spowodował nałożenia kary. Najbezpieczniej budować markę bez słów kluczowych, opierając się na niebudzących wątpliwości praktykach White Hat SEO.

Chcesz mieć dobrze zoptymalizowaną stronę?
Pomożemy Ci w tym
Oceń stronę:
5
Ocena: 5 Liczba głosów: 2

Powiązane wpisy na blogu