Domena linkująca – co to jest?

Domena linkująca - definicja

Domena odsyłająca (strona linkująca, referring domain) to witryna internetowa, z której wychodzą backlinki do Twojej strony. Przykładowo, jeśli strona Onet wysyła dwa backlinki do strony Smartbuzz, możemy powiedzieć, że mamy jedną domenę odsyłającą (liczy się wyłącznie źródło pochodzenia backlinków, a nie ich liczba). Jeśli natomiast i strona Onet, i WP linkuje do Smartbuzz, mamy wówczas dwie domeny odsyłające.

Jaki wpływ mają domeny linkujące na SEO?

Pozyskiwanie linków z wartościowych domen daje sygnał Google o wysokiej jakości Twojej strony. Dlatego im więcej backlinków z jakościowych witryn, tym lepiej pod kątem SEO. Jeśli natomiast wybierzesz domeny odsyłające, które nie mają wysokiego autorytetu, Twoja strona nic na tym nie zyska. W skrajnych przypadkach, gdy do witryny w krótkim czasie przybędzie duża liczba niskiej jakości linków, Google może ukarać Cię karą algorytmiczną i obniżeniem pozycji w rankingu.

Co ważne w kontekście SEO - Google najbardziej docenia linki zwrotne pochodzące od (wysokiej jakości) domen, które po raz pierwszy linkują do Twojej strony. Każdy kolejny link z tej samej domeny będzie miał mniejsze znaczenie w kontekście budowania autorytetu. Dlatego wybierając strony do linkowania, warto zwrócić na to uwagę i współpracować z większa liczbą wartościowych witryn, ponieważ efekty takich działań będą jeszcze lepsze.

Czym się różni domena linkująca od linku przychodzącego?

Link przychodzący to odnośnik pochodzący z domeny. Natomiast domena linkująca to witryna, która zawiera wiele linków, kierujących do różnych stron w sieci. Jeśli więc Twoja witryna będzie miała 4 linki ze strony Onet i 3 linki z WP to łącznie 7 linków przychodzących, ale z dwóch domen linkujących.

Jak zdobyć więcej domen linkujących?

Pozyskiwanie nowych domen odsyłających jest ważnym elementem pozycjonowania i podstawą kampanii link buildingowej. Takie działania najlepiej zlecić doświadczonej agencji SEO, która będzie w stanie sprawdzić autorytet i opłacalność danej witryny. Dzięki firmie pozycjonującej, która wybierze odpowiednie miejsca do linkowania, moc Twojej domeny wzrośnie, co bezpośrednio przełoży się na widoczność w wyszukiwarce.

Domena linkująca co to jest
Chcesz, by Twoja strona pozyskiwała wartościowe linki?
Mamy na to sposób!
Oceń stronę:
0

Powiązane wpisy na blogu

Linki wychodzące

Linki wychodzące – czym są i jak je tworzyć?

Linki wychodzące są niezwykle ważnym elementem strategii SEO. Te będące wysokiej jakości mogą poprawić pozycję witryny w wynikach wyszukiwania. Na co jeszcze należy zwrócić uwagę, aby linkowanie zewnętrzne pomagało, a nie szkodziło Twojej witrynie? Oto kilka wskazówek.

czytaj dalej