Fresh Site Bonus - co to jest?

Fresh Site Bonus - definicja

FSB to wyróżnienie nowo powstałych stron w postaci wysokiego wyniku organicznego. Szansę na wypromowanie mają także nowe treści. Dlaczego Google tak robi? Z prostego powodu - chce dać możliwość konkurowania z domenami, które mają wyrobiony autorytet i zapewnioną pozycję w wyszukiwarce. W końcu na młodych witrynach także mogą pojawiać się wartościowe dla użytkowników informacje.

Fresh Site Bonus co to

Jak działa Fresh Site Bonus?

Na bonus do widoczności mają szansę strony z wartościowymi treściami, które są dobrze zoptymalizowane pod kątem SEO. Oznacza to, że na początku roboty Google oceniają witrynę m.in. pod względem duplikacji treści, responsywności, czasu ładowania strony i wiele więcej. Jeśli uznają, że strona - nawet mimo świeżości - jest poprawnie stworzona, wyróżni ją na pewien czas.

Co daje FSB?

Bonus FSB daje szansę na zdobycie nowych użytkowników i bardzo dobry start całej witryny w przestrzeni internetowej. Po zakończeniu „bonusowego okresu”, roboty Google sprawdzają, czy strona faktycznie ma potencjał na generowanie dużej liczby wejść i dostarczenie wiedzy użytkownikom. Żeby to sprawdzić, analizowane mogą być m.in. wejścia na stronę, wskaźniki zaangażowania na stronie, usprawnienia UX. Dlatego, jeśli zdarzy Ci się otrzymać bonus, skorzystaj z niego mądrze - zadbaj o SEO i content już od samego początku.

Dostań się na szczyt wyszukiwarki
Pozycjonuj swoją stronę z nami
Oceń stronę:
5
Ocena: 5 Liczba głosów: 1

Powiązane wpisy na blogu