Wyszukiwarka Baidu – co to jest?

Czym jest wyszukiwarka Baidu?

Wyszukiwarka Baidu to bardzo popularna w Chinach przeglądarka internetowa, którą nieoficjalnie określa się chińskim odpowiednikiem Google. Oferuje podobne usługi, a w niektórych aspektach nawet przewyższa swojego odpowiednika zza oceanu.

Baidu

Źródło: Baidu

Baidu stawia na prostotę i minimalizm. Dzięki temu jest łatwa w obsłudze i niezwykle popularna. Od Google różni się np. tym, że lepiej „rozumie” język chiński i jego zawiłości. Łatwiej zatem dopasować wyniki do zapytań użytkowników. Kolejną różnicą jest to, że Baidu jest dostępne tylko w Japonii i Chinach. Z Google natomiast mogą korzystać prawie wszystkie kraje na świecie.

Istnieją również podobieństwa między dwoma przeglądarkami. Jednym z nich jest wykorzystanie płatnych reklam. W obu wyszukiwarkach na samej górze wyników wyszukiwania pojawiają się opłacone przez firmy linki. Podobieństw można się także doszukać w sposobie indeksowania witryn. Jeśli witryna nie jest przystępna dla urządzeń mobilnych, jej ranking jest obniżany zarówno w Baidu, jak i w Google.

Funkcje Baidu

Trzeba zaznaczyć, że Baidu to nie tylko wyszukiwarka. To wielka firma technologiczna, założona w 2000 roku przez Robina Li. Korporacja od 2005 roku jest notowana na nowojorskiej giełdzie. Chińska wyszukiwarka stworzona przez Baidu oferuje m.in. mapy, chińsko-angielskiego tłumacza czy wyszukiwarkę plików graficznych i muzycznych.

Chcesz pozycjonować swoją stronę w Google?
Skontaktuj się z nami
Oceń stronę:
0

Powiązane wpisy na blogu