Pamięć podręczna wyszukiwarki - co to jest?

Pamięć podręczna wyszukiwarki - definicja

Pamięć podręczna wyszukiwarki internetowej (Google Cache, Cache wyszukiwarki) to kopia ostatniej wersji strony internetowej, którą tworzy robot Google przy okazji indeksowania. Wyszukiwarka przechowuje kopię, dzięki czemu możesz sprawdzić, jak wyglądała zaindeksowana wersja strony.

Do czego wykorzystać cache wyszukiwarki?

  1. Ostatnie odwiedziny Googlebota

    Cache wyszukiwarki sprawdzi się, gdy chcesz dowiedzieć się, kiedy ostatni raz Googlebot wchodził na Twoją stronę. Sprawdzisz dzięki temu, czy wprowadzone przez Ciebie ostatnie zmiany zostały zaindeksowane przez Google.

  2. Strona jest za wolna

    Kopia witryny z pamięci podręcznej idealnie się sprawdzi, gdy zauważysz, że na Twojej stronie zostały wprowadzone zmiany lub masz podejrzenie, że została uszkodzona. Będziesz mógł wówczas sprawdzić ostatnią zapisaną kopię strony i porównać z aktualną wersją.

Jak sprawdzić pamięć podręczną w wyszukiwarce?

Najprostszym sposobem na sprawdzenie cache wyszukiwarki Google jest wpisanie nazwy witryny, którą chcesz sprawdzić. Po wyświetleniu kliknij strzałkę w dół. Pokaże Ci się „Kopia”.

Cache wyszukiwarki

Kliknij ją, a zobaczysz komunikat, kiedy nastąpiło ostatnie cachowanie i jak wtedy wyglądała strona.

Drugim sposobem jest wpisanie w okno wyszukiwarki „cache:nazwa strony”, np. cache:smartbuzz.pl. Pokaże Ci się ten sam widok, co w przypadku poprzedniego sposobu.

Chcesz pozycjonować swoją stronę w wyszukiwarce?
Odezwij się do nas!
Oceń stronę:
0

Powiązane wpisy na blogu

Googlebot - co to jest?

Googlebot – co to jest i jak działa?

Googlebot to główny sprawca tego, że Twoja strona internetowa w ogóle pojawia się w wynikach wyszukiwania. Roboty Google przemierzając Internet, dodają poszczególne podstrony do swojego indeksu. Jak dokładnie działają i czym są? Odpowiadamy na najważniejsze pytania.

czytaj dalej