Noarchive tag – co to jest?

Noarchive – definicja

Znacznik noarchive jest częścią Meta Robots tag i X-Robots tag. Służy do informowania robotów wyszukiwarki, aby nie przechowywały kopii strony w pamięci podręcznej. W praktyce oznacza to pokazanie błędu 404 w scashe’owanej witrynie i usunięcie jej z wyników wyszukiwania Google.

Noarchive – przykłady

Zobacz, jak wygląda wartość noarchive w kodzie HTML. W tym przypadku jest to komunikat skierowany do wszystkich botów wyszukiwarek:

<meta name="robots" content="noarchive" />

Poniżej znajduje się ten sam komunikat, jednak skierowany bezpośrednio do Google: 

<meta name="googlebot" content="noarchive" />

Kiedy warto stosować noarchive?

Oto lista treści, dla których warto rozważyć stosowanie noarchive:

  • strony z treściami premium – strony oferujące dodatki dla subskrybentów lub treści dostępne tylko po zakupie, takie jak e-booki, kursy online itp.,
  • strony z dynamiczną treścią – podstrony, które regularnie się zmieniają lub są aktualizowane w czasie rzeczywistym, np. relacje na żywo, tablice ogłoszeń itp.,
  • strony z wrażliwymi informacjami – podstrony zawierające dane poufne,
  • witryny z ofertami czasowymi – podstrony z promocjami, wyprzedażami sezonowymi, ofertami specjalnymi itp.,
  • wewnętrzne zasoby dla pracowników – treści przeznaczone wyłącznie dla pracowników organizacji, takie jak wewnętrzne komunikaty, zasoby HR itp.

Tag noarchive a Google

Według Google noarchive nie wpływa negatywnie na SEO. Decyduje jedynie o tym, że scache’owana strona nie jest dostępna dla użytkowników z poziomu wyników wyszukiwania.

Chcesz bezpiecznie dodać tag noarchive?
Skontaktuj się z nami
Oceń stronę:
0

Powiązane wpisy na blogu

Meta tagi w SEO - przewodnik

Meta tagi w SEO. Kompletny przewodnik

Meta tagi to jeden z głównych elementów optymalizacji on-site. To dzięki nim wyszukiwarce Google można przekazać pewne kluczowe informacje. W tym artykule dowiesz się, czym dokładnie one są, jak wpływają na SEO oraz na które z nich należy zwrócić szczególną uwagę.

czytaj dalej