GTMetrix - co to jest?

GTMetrix - definicja

GTmetrix analizuje wydajność strony i generuje listę zaleceń do wdrożenia, by poprawić jakość witryny. W podstawowej wersji narzędzie jest darmowe. Przy jego pomocy dowiesz się, jak szybka jest Twoja strona (pod kątem dwóch wskaźników wydajności witryny: Page Speed i Yslow), ile czasu się ładuje, a także jaki ma ogólny rozmiar w MB. Co ważne - narzędzie pozwala na symulowanie prędkości ładowania strony, a więc możesz sprawdzić, czy ewentualne zmiany korzystnie wpłyną na Twoją witrynę.

Jak działa GTMetrix?

Narzędzie GTMetrix podaje procentowy wynik szybkości strony i ocenia go od A do F. Generuje przy tym listę, która zawiera ponad 20 wskaźników składających się na ocenę. Jeśli któraś metryka wymaga poprawy - GTMetrix tworzy zalecenia do wdrożenia. Mimo szerokiej listy wskaźników w GTMetrix, narzędzie jest bardzo dobrze skonfigurowane pod kątem użyteczności. Elementy do poprawy są przypisane do kategorii i mają oznaczony priorytet, dzięki czemu łatwiej ustalić kolejność prac nad stroną.

GTMetrix co to jest

GTMetrix a SEO

Wolne działanie witryny negatywnie wpływa na SEO. W końcu szybkość (Page Speed) jest jedną z wartości, które Google bierze pod uwagę, ustalając ranking stron. Dlatego tak ważne jest poznanie wad swojej witryny (np. poprzez właśnie GTMetrix) i optymalizowanie, by poprawić jej wydajność.

Strona zgodna z wytycznymi SEO
Pomożemy Ci w jej stworzeniu!
Oceń stronę:
0

Powiązane wpisy na blogu

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie to kwestia, która powinna być ważna dla każdego właściciela witryny. Odpowiednia prędkość może zapewnić większy ruch i przychylną ocenę Google’a. Co powinieneś wiedzieć o szybkości strony?

czytaj dalej