JSON-LD - co to jest?

JSON-LD - definicja

JSON-LD to format danych strukturalnych wykorzystywanych przez Google’a do lepszego zrozumienia i prezentowania zawartości witryny. JSON-LD znajduje się w tagu <script> w nagłówku<head> lub treści strony <body>. Pozostaje przy tym niewidoczny dla użytkowników. Google może odczytywać tego rodzaju dane również, gdy są wstawiane dynamicznie, na przykład przy użyciu kodu JavaScript lub widżetów dostępnych w danym CMS-ie.

Przykład fragmentu uporządkowanych danych JSON-LD

Poniżej znaleźć można przykład fragmentu kodu uporządkowanych danych JSON-LD dla strony z przepisem. Jak widać, znajduje się one między znacznikami <script>.

JSON-LD

Na ich podstawie Google wie, jakie funkcje powinien włączyć i gdzie, aby przedstawić użytkownikom bardziej wyczerpujące wyniki wyszukiwania. Powyższy kod sprawi więc, że strona zawierająca przepis na ciasto będzie się wyświetlać w wynikach wyszukiwania z dodatkowymi elementami, takimi jak czas przygotowania czy ocena użytkowników.

przykład JSON-LD

Standard JSON-LD jest zalecany przez samego Google’a.

Potrzebujesz pomocy we wdrożeniu JSON-LD?
Skontaktuj się z nami
Oceń stronę:
4.7
Ocena: 4.7 Liczba głosów: 23

Powiązane wpisy na blogu

Dane strukturalne - czym są i jak wpływają na SEO?

Dane strukturalne - czym są i jak wpływają na SEO?

Bez wątpienia warto się znaleźć na pierwszej stronie Google. Jeszcze lepiej, gdy uda Ci się zdominować wyniki wyszukiwania i się na nich wyróżniać. Pomogą Ci w tym dane strukturalne. Z tego artykułu dowiesz się, czym są, dlaczego są ważne oraz jak z nich korzystać.

czytaj dalej