Google Data Center - co to jest?

Google Data Center

Data Center to miejsca zawierające ogromne zasoby serwerów, które gromadzą i przetwarzają dane. Mają za zadanie nieprzerwanie, przez 24h/7, utrzymywać ruch użytkowników. Jeśli natomiast chodzi o Google Data Center, są to serwerownie obsługujące przepływy danych z wyszukiwarki Google: narzędzia Gmaila, YouTube’a i wszystkich produktów Google. Ciągłość działania zapewniają najwyższej jakości dyski, węzły komputerowe i inteligentne oprogramowanie operacyjne.

Tworząc DC, Google przyświecała myśl: ma być bezpiecznie i z dbałością o środowisko: [...] centra danych [Google] zużywają znacznie mniej energii niż typowe centra danych. Podnosimy temperaturę do 80°F, używamy powietrza zewnętrznego do chłodzenia i budujemy niestandardowe serwery. Udostępniamy również szczegółowe dane dotyczące wydajności, aby pomóc w rozwoju całej branży”.

Gdzie znajdują się centra danych Google?

Centrum danych Google liczy kilkadziesiąt lokalizacji w wielu miejscach świata. Bazy znajdują się w Ameryce, Azji i Europie. W Północnej Ameryce jest aż 14 DC Google. Najmniej obiektów zlokalizowano w Ameryce Południowej i Azji. Co ważne - jeden z nich zbudowano w Warszawie w 2021 roku. Google we współpracy z Chmurą Krajową stworzyło pierwsze takie miejsce w Środkowo-Wschodniej Europie. Inwestycja na terenie Polski to trzy niezależnie od siebie działające strefy, które chronią przed jakimikolwiek zakłóceniami przesyłu danych.

Jakie znaczenie ma Google Data Center w SEO?

Szybkość i bezawaryjność działania stron ma ogromne znaczenie w SEO. Użytkowników internetu przybywa, dlatego także Google musi zwiększać swoje zasoby w postaci kolejnych centrów danych. Technologie chmurowe dla firm z Polski to pewność rozwoju i nowe, inteligentne rozwiązania.

Google Data Center co to jest?
Chcesz mieć stronę zgodną z zasadami SEO?
Zajmiemy się tym!
Oceń stronę:
5
Ocena: 5 Liczba głosów: 1

Powiązane wpisy na blogu