Speed Index - co to jest?

Speed Index - definicja

Speed Index określa wydajność ładowania strony i oznacza szybkość wczytania się elementów above the fold (pierwsze widoczne części strony). Wartość ta liczona jest w milisekundach. Im mniejsza, tym lepiej.

Jaki wynik Speed Index można uznać za dobry?

Page Speed strony ujęty jest w trzystopniowe ramy, gdzie pierwszy przedział oznacza szybki (zielony), drugi umiarkowany (pomarańczowy) i trzeci wolny (czerwony). Skalę indeksu szybkości możesz zobaczyć tutaj:

Indeks szybkości

Źródło: Chrome Developers

Dlaczego indeks szybkości jest ważny?

Szybkość działania witryny, w tym sprawnego wczytywania się elementów, ma ogromne znaczenie w pozycjonowaniu strony. Jeśli jest szybka, dopracowana wizualnie i zawiera wartościowe treści, Google to doceni i będzie promował taką witrynę.

Jeśli chcesz polepszyć page speed, to w narzędziu Lighthouse, w raporcie Możliwości możesz sprawdzić, które elementy najbardziej wpływają na szybkość Twojej witryny. Popraw je, żeby przekonać się, jak wpłyną na polepszenie widoczności strony.

Chcesz poprawić Page Speed?
Zajmiemy się tym
Oceń stronę:
0

Powiązane wpisy na blogu

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie

Szybkość ładowania strony a pozycjonowanie to kwestia, która powinna być ważna dla każdego właściciela witryny. Odpowiednia prędkość może zapewnić większy ruch i przychylną ocenę Google’a. Co powinieneś wiedzieć o szybkości strony?

czytaj dalej